Yhteystiedot ja henkilöstö

Asiakaspalvelu arkisin klo 9-15, puh. 05 460 10610
tai sähköpostitse asiakaspalvelu@haminanenergia.fi

Haminan Energia Oy  
Reutsinkatu 12
49400 Hamina

Käyntiosoite: Kivipajankatu 8

Y-tunnus: 0973749-8

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@haminanenergia.fi

Pikalinkit henkilöstöön yhtiöittäin:

Asiakaspalvelu

Puhelinvaihde

05 460 10610 (arkisin 9-15)

asiakaspalvelu@haminanenergia.fi

05 460 10670

Vikapäivystys virka-ajan ulkopuolella

Toimitusjohtaja

Markku Tommiska

Toimitusjohtaja

050 591 5455

markku.tommiska@haminanenergia.fi

Ver­kos­to­lii­ke­toi­min­ta

Ka­le­vi Mat­ti­la

Liiketoimintajohtaja, verkostot
Verkostoyhtiöiden toimitusjohtaja

040 630 4315

kalevi.mattila@haminanenergia.fi

Tekniset palvelut
Simo Kle­mo­la

Päällikkö, tekniset palvelut

040 518 9963

simo.klemola@haminanenergia.fi

Mika Sil­ven­toi­nen

Käyttö- ja kunnossapitotyönjohtaja

044 717 1696

mika.silventoinen@haminanenergia.fi

Kal­le Pur­ho

Asentaja

040 689 5687

kalle.purho@haminanenergia.fi

Per-Jo­han War­ma

Asentaja

050 546 9114

per-johan.warma@haminanenergia.fi

Jari Tol­va­nen

Asentaja

040 630 3528

jari.tolvanen@haminanenergia.fi

Hen­ri Häk­ki­nen

Asentaja

044 717 1634

henri.hakkinen@haminanenergia.fi

Tatu Kär­ki

Asentaja

044 717 1679

tatu.karki@haminanenergia.fi

Sep­po Suo­ma­lai­nen

Työnjohtaja, LNG

040 662 4176

seppo.suomalainen@haminanenergia.fi

Jaana Lampila

Siistijä-vastaanottoapulainen

040 672 0132

jaana.lampila@haminanenergia.fi

Toni Ant­ti­la

Valvomo-operaattori, LNG

050 321 7266

toni.anttila@haminanenergia.fi

Tuo­mas Leh­to­la

Valvomo-operaattori, LNG

040 593 3053

tuomas.lehtola@haminanenergia.fi

Aksu Pes­sa­la

Valvomo-operaattori, LNG

040 540 9465

aksu.pessala@haminanenergia.fi

Topi Ki­vi­vuo­ri

Valvomo-operaattori, LNG

040 725 8134

topi.kivivuori@haminanenergia.fi

Mar­ko Sep­pä

Kenttäoperaattori, LNG

040 779 6485

marko.seppa@haminanenergia.fi

Mike Sani

Kenttäoperaattori, LNG

040 627 8310

mike.sani@haminanenergia.fi

Net­ta Rop­po­nen

Kenttäoperaattori, LNG

040 619 0533

netta.ropponen@haminanenergia.fi

Jar­no Ri­to­la

Mekaanisen kunnossapidon asentaja, LNG

040 505 9324

jarno.ritola@haminanenergia.fi

Eemi Pousi

Sähkö-, automaatio- ja instrumenttiasentaja, LNG

040 595 1686

eemi.pousi@haminanenergia.fi

Tietohallinto
Jari Les­ki­nen

Tietohallintopäällikkö

040 524 1125

jari.leskinen@haminanenergia.fi

Tero Sved

Ohjelmistoasiantuntija

040 739 5138

tero.sved@haminanenergia.fi

Juuso Wä­gar

ICT-asiantuntija

040 631 6602

juuso.wagar@haminanenergia.fi

Mik­ko Ra­sa­nen

Myyntineuvottelija

040 673 9227

mikko.rasanen@haminanenergia.fi

Jar­mo Täh­ti

Operaattori

040 584 0420

jarmo.tahti@haminanenergia.fi

Kehitys ja palvelut

Heikki Lappalainen

Liiketoimintajohtaja

040 631 6214

heikki.lappalainen@haminanenergia.fi

Toni Lah­ti

Asiakkuuspäällikkö

040 481 3092

toni.lahti@haminanenergia.fi

Tuo­mas Uski

Myyntipäällikkö

044 565 0761

tuomas.uski@haminanenergia.fi

Mika Ko­to­luo­to

Tekninen palvelu ja suunnittelu

040 761 7761

mika.kotoluoto@haminanenergia.fi

Kari Mu­ka­la

Projektipäällikkö

044 720 0256

kari.mukala@haminanenergia.fi

Energiakaasut

Teemu Heinänen

Liiketoimintajohtaja, energiakaasut

050 591 5110

teemu.heinanen@haminanenergia.fi

Anni Or­rain-Kuparinen

Energiapäällikkö

040 630 5930

anni.orrain-kuparinen@haminanenergia.fi

Lauri Holopainen

Asiantuntija, energianhallinta

040 592 6418

lauri.holopainen@haminanenergia.fi

Konsernipalvelut

Sanna Lahti

Johtaja

040 162 6371

sanna.lahti@haminanenergia.fi

Oili Jou­kai­nen

Talouspäällikkö

044 720 0254

oili.joukainen@haminanenergia.fi

Susanna Rainio

Kirjanpitäjä

040 482 7075

susanna.rainio@haminanenergia.fi

Raila Filppu

Hallintopäällikkö

044 720 0255

raila.filppu@haminanenergia.fi

Laatu ja vastuullisuus

Han­na Mä­ke­lä

Johtaja

040 684 2434

hanna.makela@haminanenergia.fi

Tiiti Haikonen

Viestintäpäällikkö

040 513 5363

tiiti.haikonen@haminanenergia.fi

Haminan Energian tytäryhtiöt

Toimitusjohtaja

Ka­le­vi Mat­ti­la

Liiketoimintajohtaja, verkostot
Verkostoyhtiöiden toimitusjohtaja

040 630 4315

kalevi.mattila@haminanenergia.fi

Haminan Kaukolämpö Oy

Pet­ri Ke­kä­läi­nen

Liiketoimintapäällikkö, kaukolämpö

044 717 1644

petri.kekalainen@haminankaukolampo.fi

Sami Par­ta­nen

Asentaja, kaukolämpö

044 717 1649

sami.partanen@haminankaukolampo.fi

Haminan Sähköverkko Oy

Mika Kuop­pa­mä­ki

Liiketoimintapäällikkö, sähköverkko

044 062 1144

mika.kuoppamaki@haminansahkoverkko.fi

Juk­ka Rou­hiai­nen

Suunnittelupäällikkö

0400 658 342

jukka.rouhiainen@haminansahkoverkko.fi

Pasi Moi­la­nen

Verkostoinsinööri

040 737 3665

pasi.moilanen@haminansahkoverkko.fi

Jus­si-Pek­ka Mon­to­nen

Verkostoinsinööri

044 717 1678

jussi-pekka.montonen @haminansahkoverkko.fi

Mark­ku Tu­li­kou­ra

Asentaja, sähköverkko

044 717 1691

markku.tulikoura@haminansahkoverkko.fi

Jou­ni Lai­si

Asentaja, sähköverkko

044 717 1638

jouni.laisi@haminansahkoverkko.fi

Lau­ri Park­ko

Asentaja, sähköverkko

044 765 5399

lauri.parkko@haminansahkoverkko.fi

Tom­mi Nur­mi

Asentaja, sähköverkko

040 575 5069

tommi.nurmi@haminansahkoverkko.fi

Haminan Kaasuverkko Oy

Tep­po Kol­si

Liiketoimintapäällikkö, kaasuverkko

040 592 6023

teppo.kolsi@haminankaasuverkko.fi

Oskari Vihmanen

Nuorempi käyttöpäällikkö

050 408 8393

oskari.vihmanen@haminankaasuverkko.fi

Kir­si Jar­van­ne

Suunnittelija

044 720 0251

kirsi.jarvanne@haminankaasuverkko.fi

Kai Mik­ko­la

Asentaja, kaasuverkko

040 764 7727

kai.mikkola@haminankaasuverkko.fi

Mar­ko Koi­vu­nie­mi

Asentaja, kaasuverkko

044 717 1637

marko.koivuniemi@haminankaasuverkko.fi

Esa Vii­pu­ri

Asentaja, kaasuverkko

040 674 2132

esa.viipuri@haminankaasuverkko.fi