Yhteystiedot ja henkilöstö

Asiakaspalvelu arkisin klo 9-15, puh. 05 460 10610
tai sähköpostitse asiakaspalvelu@haminanenergia.fi

Haminan Energia Oy  
Reutsinkatu 12
49400 Hamina

Käyntiosoite: Kivipajankatu 8

Y-tunnus: 0973749-8

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@haminanenergia.fi

Asiakaspalvelu

Puhelinvaihde

05 460 10610 (arkisin 9-15)

asiakaspalvelu@haminanenergia.fi

05 460 10670

Vikapäivystys virka-ajan ulkopuolella

Toimitusjohtaja

Markku Tommiska

toimitusjohtaja

050 591 5455

markku.tommiska@haminanenergia.fi

Hallintopalvelut

Sanna Lahti

talous- ja rahoitusjohtaja

040 162 6371

sanna.lahti@haminanenergia.fi

Raila Filppu

hallintopäällikkö

044 720 0255

raila.filppu@haminanenergia.fi

Tiiti Haikonen

viestintäpäällikkö

040 513 5363

tiiti.haikonen@haminanenergia.fi

Oili Jou­kai­nen

talouspäällikkö, ulkoinen laskenta ja tietojärjestelmät

044 720 0254

outi.joukainen@haminanenergia.fi

Jaana Lampila

siistijä-vastaanottoapulainen

040 672 0132

jaana.lampila@haminanenergia.fi

Han­na Mä­ke­lä

EHQS-päällikkö

040 684 2434

hanna.makela@haminanenergia.fi

Susanna Rainio

kirjanpitäjä

040 482 7075

susanna.rainio@haminanenergia.fi

Energiapalvelut

Heikki Lappalainen

liiketoimintajohtaja

040 631 6214

heikki.lappalainen@haminanenergia.fi

Anni Or­rain

energiapäällikkö

040 630 5930

anni.orrain@haminanenergia.fi

Toni Lah­ti

asiakkuuspäällikkö

040 481 3092

toni.lahti@haminanenergia.fi

Kari Mu­ka­la

projektipäällikkö

044 720 0256

kari.mukala@haminanenergia.fi

Tuo­mas Uski

myyntipäällikkö

044 565 0761

tuomas.uski@haminanenergia.fi

Tietohallinto

Jari Les­ki­nen

tietohallintopäällikkö

040 524 1125

jari.leskinen@haminanenergia.fi

Mik­ko Ra­sa­nen

myyntineuvottelija

040 673 9227

mikko.rasanen@haminanenergia.fi

Tero Sved

ohjelmistoasiantuntija

040 739 5138

tero.sved@haminanenergia.fi

Jar­mo Täh­ti

operaattori

040 584 0420

jarmo.tahti@haminanenergia.fi

Juuso Wä­gar

ICT-asiantuntija

040 631 6602

juuso.wagar@haminanenergia.fi

Ver­kos­to­lii­ke­toi­min­ta

Ka­le­vi Mat­ti­la

verkostoliiketoiminnan johtaja

040 630 4315

kalevi.mattila@haminanenergia.fi

Tep­po Kol­si

käyttöpäällikkö, maakaasuverkot

040 592 6023

teppo.kolsi@haminanenergia.fi

Pet­ri Ke­kä­läi­nen

käyttöpäällikkö, kaukolämpö

044 717 1644

petri.kekalainen@haminanenergia.fi

Mika Kuop­pa­mä­ki

käyttöpäällikkö, sähköverkot

044 062 1144

mika.kuoppamaki@haminanenergia.fi

Oskari Vihmanen

nuorempi käyttöpäällikkö, maakaasuverkot

oskari.vihmanen@haminanenergia.fi

Suunnittelu

Juk­ka Rou­hiai­nen

suunnittelupäällikkö

0400 658 342

jukka.rouhiainen@haminanenergia.fi

Mika Ko­to­luo­to

verkostosuunnittelija

040 761 7761

mika.kotoluoto@haminanenergia.fi

Pasi Moi­la­nen

verkostosuunnittelija

040 737 3665

pasi.moilanen@haminanenergia.fi

Jus­si-Pek­ka Mon­to­nen

verkostosuunnittelija

044 717 1678

jussi-pekka.montonen@haminanenergia.fi

Kir­si Jar­van­ne

tekninen piirtäjä

044 720 0251

kirsi.jarvanne@haminanenergia.fi

Asennuspalvelut

Simo Kle­mo­la

asennuspäällikkö

040 518 9963

simo.klemola@haminanenergia.fi

Mika Sil­ven­toi­nen

käyttö- ja kunnossapitotyönjohtaja

044 717 1696

mika.silventoinen@haminanenergia.fi

Sep­po Suo­ma­lai­nen

työnjohtaja, LNG

040 662 4176

seppo.suomalainen@haminanenergia.fi

Toni Ant­ti­la

valvomo-operaattori, LNG

050 321 7266

toni.anttila@haminanenergia.fi

Hen­ri Häk­ki­nen

044 717 1634

henri.hakkinen@haminanenergia.fi

Topi Ki­vi­vuo­ri

valvomo-operaattori, LNG

040 725 8134

topi.kivivuori@haminanenergia.fi

Mar­ko Koi­vu­nie­mi

044 717 1637

marko.koivuniemi@haminanenergia.fi

Tatu Kär­ki

044 717 1679

tatu.karki@haminanenergia.fi

Jou­ni Lai­si

044 717 1638

jouni.laisi@haminanenergia.fi

Tuo­mas Leh­to­la

valvomo-operaattori, LNG

040 593 3053

tatu.karki@haminanenergia.fi

Kai Mik­ko­la

040 764 7727

kai.mikkola@haminanenergia.fi

Tom­mi Nur­mi

040 575 5069

tommi.nurmi@haminanenergia.fi

Lau­ri Park­ko

044 765 5399

lauri.parkko@haminanenergia.fi

Sami Par­ta­nen

044 717 1649

sami.partanen@haminanenergia.fi

Aksu Pes­sa­la

valvomo-operaattori, LNG

040 540 9465

aksu.pessala@haminanenergia.fi

Eemi Pousi

Sähkö-, automaatio- ja instrumenttiasentaja, LNG

040 595 1686

eemi.pousi@haminanenergia.fi

Kal­le Pur­ho

040 689 5687

kalle.purho@haminanenergia.fi

Vil­le Riik­ku­la

valvomo-operaattori, LNG

040 194 0188

ville.riikkula@haminanenergia.fi

Jar­no Ri­to­la

mekaanisen kunnossapidon asentaja, LNG

040 505 9324

jarno.ritola@haminanenergia.fi

Net­ta Rop­po­nen

kenttäoperaattori, LNG

040 619 0533

netta.ropponen@haminanenergia.fi

Mike Sani

kenttäoperaattori, LNG

040 627 8310

mike.sani@haminanenergia.fi

Mar­ko Sep­pä

kenttäoperaattori, LNG

040 779 6485

marko.seppa@haminanenergia.fi

Jari Tol­va­nen

040 630 3528

jari.tolvanen@haminanenergia.fi

Mark­ku Tu­li­kou­ra

044 717 1691

markku.tulikoura@haminanenergia.fi

Esa Vii­pu­ri

040 674 2132

esa.viipuri@haminanenergia.fi

Per-Jo­han War­ma

050 546 9114

per-johan.warma@haminanenergia.fi